Mumbai

Ciąg  dalszy  historii opisanej  przeze mnie w poprzednim wpisie.

Chciałem się dowiedzieć bliżej czegoś na temat wznowienia wydawania polskich wiz w Konsulacie RP w Mumbaju.  Napisałem w tym celu e-mail do Konsula Generalnego RP w Mumbaju ,  Pana Jerzego Wacha, w którym zapytałem między innymi cyt.:

„Czy i kiedy Przewidujecie Państwo wznowienie wystawiania wiz przez Konsulat w Mumbaju?”

Otrzymałem następującą odpowiedź:

„Termin ewentualnego wznowienia wydawania wiz w przyszłości przez Konsulat Generalny RP w Mumbaju nie jest możliwy do określenia na obecnym etapie, natomiast z pewnością nie nastąpi to w najbliższych miesiącach.”

Tymczasem reporterzy Alert24 zapytali o to samo urzędnika z biura prasowego polskiego MSZ:

Cytat z artykułu ze strony Alert24

„Działalność Konsulatu Generalnego RP w Mumbaju została zawieszona w dniu 19 grudnia 2011 roku. Sprawy wizowe, paszportowe i prawne zostały na ten czas przeniesione do Wydziału Konsularnego Ambasady RP w New Delhi. Ministerstwo Spraw Zagranicznych planuje w ciągu najbliższych miesięcy przywrócenie działalności wizowej w Mumbaju – komentuje sprawę Rafał Sobczak z biura prasowego MSZ.”

Nasuwają mi się kolejne  pytania:

– komu wierzyć Konsulowi czy MSZ?
– jaki jest powód rezygnacji z jednej z podstawowych funkcji jakie powinny pełnić placówki konsularne  zwłaszcza w tak ogromnym kraju jakim są Indie? Przypominam, że oprócz Ambasady RP w New Delhi mamy jeszcze placówki w Kalkucie i Mumbaju. Skoro można procedować wnioski wizowe  w placówkach konsularnych USA, Francuskiej i wielu innych  konsulatach  na terenie całych Indii  to dlaczego nie w Polskich?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.